{ WELCOME }

Change Message in welcome_header.html

20 dakika; Intikam; Merhamet; Çalıkuşu; Kara Para Aşk;
Fatih Harbiye; Kösem Sultan; Kara Sevda

Unread postby karma » Sat Feb 01, 2014 6:16 pm

Не съм се отказала и все още гледам Чучулигата, но все по нощите и после заспивам та не мога да си кажа какво мисля, а в последните серии отборът на Тимур и неговата команда често ме качва на метлата със своите елементарни и недомислени хрумки в сценария; ок, съгласна съм, че трябва да има и пълнеж, но нека поне са сцени пълни с живот, а не някакви повтарящи се изпълнения на психопат, какъвто според мен си е Селим или поне така ни го представиха дотук. http://cs607316.vk.me/v607316524/f14/J56nZyd_njg.jpg
А най се издразних в последния епизод на уж зрелите мъже и глави на семейства как в такъв критичен момент зарязаха жените сами у дома. Да, разбраха че крият нещо, но според мен не реагираха адекватно на ситуацията. За елементарното поведение на Бесиме ханъм пък въобще нямам обяснение. Селим пребива постоянно дъщеря и, тя си я прибра, а пък след това ще говори със зетя идиот, че и вратата ще му отваря. Можеха да измислят и по-добър начин за отвличането на Чучулигата. Е то бива да смятат жените за втора категория хора, ама да отнемат и последната капка разум, това е прекалено. Много наивинистично и някак си нелепо ми стояха последните сцени от 17 епизод. И вкарването все на отрицателни персонажи ми идва в повече… все негативизъм… Вярно е, че трябва да отчитам времето и нравите, които филма пресъздава, но аз явно нямам вече тази толерантност. И дано сериала бъде само един сезон, защото според мен, ако почнат с разтакаването, новата версия на Чучулигата ще си остане само като „поредната”, но не запомнена с нищо. Не съм си припомняла, т.е. попрочела романа отново умишлено, за да не си създам свои образи, които да не отговарят на тези, които ми представят Фахрие и Бурак, а и няма смисъл, защото последният нито е рус, нито слабохарактерен, такъв, какъвто е описан в романа.(Спомням си преди години с голямо удоволствие прочетох „Война и мир”. В представите си бях изградила един блестящ образ на княз Болконски, идеализиран от мен, млад, снажен и пр. И когато го екранизираха и в ролята видях Вячеслав Тихонов, не мога да опиша разочарованието, което преживях, то си беше почти шок, щом и до ден днешен си го спомням и то не с добро.)
С две думи турски сериал без драма няма да мине. Ако в някой такъв не присъства болница или болен значи сценариста не е от турски произход. [dash3.gif]
Ето и нещо за новото попълнение сина на Джумали ефенди Юсуф. Ролята се изпълнява от Хилми Джем Интеп
Image Image
За тази му роля информацията е оскъдна. В това, което прочетох пише, че ще има една от основните роли в Чучулигата, но подробности засега се крият.
Преди да започне участието си в Чучулигата е участвал във Великолепният век.
Хилми Джем Интепе в сериале «Королек – птичка певчая»

И едно ново интервю с Фахрие за ролята и в Чучулигата

Rafine bir hayatım var

Image

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/haber/25666400.asp

ФЕРИДЕ МЕ ДОПЪЛВА

Тя е част от Чучулигата. И "Чучулигата Фериде" е част от нея. Затова всяка сутрин тя се оглежда като Фериде в огледалото, и лекичко се усмихва на Фахрие. Фахрие обича Фериде и Фериде обича Фахрие, допълва я.

Останалото:

След половин семестър ще се дипломира като историк, актриса, бивша баскетболистка и пианистка - Фахрие Евджен, разказа всичко това пред списание "Hello”:

* В последно време програмата ви е много натоварена. От една страна,снимките по "Чучулигата",от друга- продължавате обучението си в Босфорския Университет, специалност - история?

Учението ми е вече към края си, в последния семестър съм. И ако бях взела последния си изпит още предния път, щях по-рано да се дипломирам. Понякога като си помисля, чувствам, че наистина е трудно, но успявам. В такова натоварено време, да успееш и да удовлетвориш изискванията на преподавателите в Босфорския Университет, не е никак лесно. Но аз съм човек, който е гладен за наука и знания. Мога да кажа, че именно затова успявам. Останалото време след снимки посвещавам на училището.

* Мислили ли сте, че на млада възраст се озовахте в центъра на един много разкошен свят?

Всъщност никога не съм чувствала това. Нито в началото, нито сега. Възможно е актьорското майсторство да е професия, която се допълва от собственото ти его.
В крайна сметка ние сме хора, които се храним от факта, че сме харесвани, аплодирани и ни подражават. Но това не означава, че в собствения си живот сме егоцентрици.
Точно обратното,обичам да живея колкото се може по-далеч от блясъка
на славата. Изисканият начин на живот повече се припокрива с мен. По тази причина предпочитам да живея живота си обикновено.

* Актьорското майсторство в каква посока пренесе възгледите ви към живота?

В актьорството се изисква най-вече наблюдение. След това се появяват въздействието и реакцията. Докато правя тези наблюдения,или по време на игра реагирам на някакво въздействие, всъщност аз виждам колко много неща внасят те у мен и в моя живот.
Започнах да наблюдавам повече от нормалното. Реакциите на хората започнаха да ми правят впечатление. Мога да кажа, че актьорството увеличи способността ми
за познание и възприятие.

* Какво е да се снимаш в сериал от друга епоха? В този смисъл, учението ви какви предимства ви дава?

Не изпитвам кой знае каква нужда от това, всъщност. В сценарият винаги всичко е обяснено. Но става следното: за да разбереш ролята,трябва духом да се пренесеш
в онези времена. Чувствата на хората от онова време са същите като сегашните,
но начина на поведение и изразяване, са различни. За да разбереш всичко това, трябва да предприемеш пътуване към тази епоха. Например, тогава се е наблягало повече на традициите, обичаите и на нормите за благоприличие. И затова Фериде колкото и самонадеяно и безразсъдно момиче да е, там, където е нужно, тя е вежлива, добродетелна и толерантна.

НЕ МОГА ДА РОБУВАМ СЪВСЕМ СЪЗНАТЕЛНО НА ГРЕШКИТЕ

* Добре, а до къде сте Фериде и до къде Фахрие ?

Още от подготовката на проекта,си лягам и се събуждам като Фериде. Всеки ден преживявам с нея. Почти всеки ден се поглеждам в огледалото като Фериде.
Фериде говори, Фериде яде и пие, невъзможно е да не съм под въздействието й…
Всяка седмица имам само един почивен ден. В този ден и вечерта, съм Фахрие.
За щастие много обичам Фериде (Смее се). Фактът, че не мога да реагирам равнодушно към нейните чувства е една моя голяма слабост, например.
Но има и качества, които ме допълват. И затова няма проблеми.

* Не ви ли изморява строгия контрол, който си налагате? Сякаш нямате вид на човек, който си казва:"Карай да върви!"

Да, май нямам (смее се). Не мога да разбера приказки от сорта на: "Ще съжаляваш не за направеното, а за това, което не си направил." В такъв случай, давайте да правим всичко, което ни дойде наум, да повтаряме грешките, или знаейки, че не сме на прав път, да робуваме на тези грешки. Мисля, че не трябва така. Ако целта ни е да сме щастливи и спокойни, не трябва да вършим неща, от които ще ни заболи от това,
че сме си казали: "Карай да върви!".

УСЕТИХ ПОЛЗАТА ОТ ЗНАНИЯТА МИ ПО МУЗИКА

* Изпяхте песента "В градината зелен чинар", като Фериде в "Чучулигата"
и влязохте в дневния ред на всички обществени медии. Има ли у вас някакъв музикален вирус?

Има. Всъщност от детството си изпитвам влечение към музиката и тя беше едно от изкуствата,за което намерих подкрепата на семейството ми. Увличах се по няколко инструмента, но успях да напредна само в свиренето на пиано. Напоследък с моето пиано в къщи само се споглеждаме, но от време на време обичам да свиря… Музикалният ми слух и наученото от нотите и солфежа, са ми от полза, когато пея.
Придобити преди, сега тези знания са ми от помощ…"
Превод: NAGNAG [image001.gif]

phpBB [video]

http://www.youtube.com/watch?v=Ypw2HSDzdgY

Unread postby xhippie » Sat Feb 01, 2014 10:33 pm

тенкс за интервюто, Фахрие все повече ми харесва
опааа тоз Хилми интересен се оказва

роден е на 19 май 1991г в Мугла, танцьор е, печелил е Сървайвър

Image със Сарп във ВВImageImage
http://www.dailymotion.com/video/xuul4s ... shortfilms
ImageСВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И ЩАСТИЕ ДЕБНЕ ОТВСЯКЪДЕ!
Ако разтвориш доверчиво ръце, ще разбереш кой иска да те прегърне и кой – да те прикове към кръста.
xhippie
Скромна и невинна

Unread postby karma » Mon Feb 03, 2014 1:15 pm

Чучулигата / Calikusu S01E17 2013 TVRip

http://asi-bg.net/details.php?id=11083

Image
Благодаря на екипа! Страхотни сте момичета! fl3
И едно ново интервю с Бегюм/Нериман от днес
Image
http://korolek.com/intervyu-akterov-i-s ... -pitom.htm

Unread postby xhippie » Mon Feb 03, 2014 11:38 pm

е какъв е тоя мерак по Брат Пит, и Туба иска с него да снима, ми да се снимат с Къванч нали е Брат Пит на изтока той [smeese.gif]
да не мислят че хамерикнаския е чул за тях

кафето на Юсуф
Image [heart;]
Ако разтвориш доверчиво ръце, ще разбереш кой иска да те прегърне и кой – да те прикове към кръста.
xhippie
Скромна и невинна

Unread postby karma » Tue Feb 04, 2014 2:11 pm

:coffee: Хади и тук да гаврътнем по едно каХве в компанията на Юсуф и да поразтегнем лакардия в очакване на поредната серия довечера [de-87.gif]
Image Image
Хипиии, почна сериозно да ме притесняваш [kz2vx9.gif] де що изкочи като привлекателен мъж и хоп прилапваш го, намирисва ми като на бардак… [e085.gif] ама внимавай светата троица https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 4534_n.jpg да не ти забърка „любовно биле” за отстраняване от конкуренцията [1395720p03h8lv6k0.gif]
И не знам що толкова се чудиш на Бегюм и Туба, искали до Брат Пит, то и ние искаме до Муциии пък нещо ред не ни идва [28326_842.GIF]
Шегата на страна. Гледам Чучулигата с кеф. Има раздвижване на действието и не е зациклил като повечето турски сериали със серии за пълнеж, ама това го установявам като изгледам сериите с превод.
[prayer:] Само се моля да бъде един сезон, за да не го окепазят, каквато практика имат комшиите, само и само да има втори сезон /пример за мен в това отношение е Милост, който продължавам да гледам, но то е разговор за другата тема/. Та да се върна на Чучулигата. Бурак и Фахрие изграждат страхотни образи и вече напластяват чувства и емоции, надграждат в характерите си нови черти и сякаш израстват пред очите ни. Постепенно превръщат детската любов в онова дълбоко чувство обич, което всеки иска да задържи в сърцето си завинаги. И въпреки постоянните им сръдни някак си по детски са ми забавни и не ме дразнят. [kiss]
Да видим за довечера какво са ни подготвили сценаристите. Че ще гледаме драма вече ни го подсказаха с фрагманите. Признавам, иска ми се вече да не гледам този психар Селим. Каквито и да са подбудите и мотивите му за държанието му не мога да го оправдая. Борбата си за Фериде трябваше да води с чест - по мъжки и с достойнство. Не ми допадат интригите и подмолните действия. Играта на Дениз Челиоглу е повече от правдоподобна, но наистина психо-състоянията на Селим ми идват в повече. Пък и не искам да гледам само драма, искам прегрАдки и цАлуФки… по възможност в леглото... [iconmelek.gif]
Image Image
Много ме глождеше под лъжичката като видях Феридето с тази червена рокля, която незнайно защо аз свързвам с годеж или по точно с вечерта на гедже-къната (хахахах, интересно защо ли – ами защото всичко турско вече преминава през видяното от мен в Аси, пък и нали имам психични увреждания на тема този филм, та затова [smeese.gif] ). За този момент става въпрос
Image Image
... след дълъг размисъл се сетих, че Левент каза, че бил приготвил сватбена рокля за майка и, вероятно това е роклята. Предполагам я е показвал на Селим или му я е дал, не си спомням такава сцена, но факт е че Феридето ще облече тази рокля…Еее ще почакаме до довечера и ще видим… надявам се, остават някакви си часове… а до тогава, оставам в приятната компания на Фериде и Кямран, и тяхната любов [heart;]
phpBB [video]

Unread postby karma » Wed Feb 05, 2014 8:21 am

стана тя, каквато стана снощи... потичахме нагоре-надолу, вайкахме се, ревахме, молихме се...
но в общи линии стояхме на едно място, само и само да мине поредния епизод, повече като излезе превода
Хипи, за твоя човек Юсуф излезе, че има тату с името на Фериде, а харесвал Неджмие [think.gif]
струва ми се, че сега ще започне да се нарежда опашка за Феридето, да видим още колко момци ще се бият за нея [Connie_wacky-girl.gif]
Image Image
и първи фрагман на 19 еп.
phpBB [video]

Unread postby xhippie » Wed Feb 05, 2014 8:55 am

и аз гледах донякъде серията, тенкс Карма за разясненията, от това което видях си признавам, че съм разочарована,
вярно без превод и все пак ми се видя, че всички герои ги направиха на малоумни, а тейзето сама онемя от глупостите, които направи
и как пребори стреса, взе ютията и ironing , но тя поне вършеше нещо
докато Кямран все едно чакаше глиган в гората hunter , като се поби в тая барака и не мръдна два дена
сега ли беше момента да дават спомени от детството? очаквах повече динамика, повече напрежение,
съжалявам че го критикувам, защото ми харесва филма, но дано наистина го свършат в тоя сезон, и не го провлачват с глупости
ясно е че ще спаси Феридето от [hang.gif] , иначе другата серия трябва да е последна, но после накъде ще се развие действието не знам,
вече съвсем избягаха от книгата и сценаристите са оставени на самотек да творят щуротии, но да видим
а Юсуфчо на два стана ли тъче и Неджмието кой я опраши та пак повръща, много палави ще излезнат тия двамата [947811.gif]
https://www.youtube.com/watch?v=0UYRJFREka8
http://korolek.com/korolek-ptichka-pevc ... mment-3075
xhippie
Скромна и невинна

Unread postby karma » Wed Feb 05, 2014 9:09 am

ааа, раничко си заспала [824952.gif] Неджмие сподели пред кака си Мюжгян, че сигурно е бременна щом [sick0020.gif] и отново излъгала майка си, че последната нямало да я приеме в дома си и да я отведе от Селим [471.gif] интересно какво ли ще стане като научат мъжете в семейството [dash3.gif] пак ли ще хукнат при Катина им пее български песни [singer.gif]
тук може да се гледа серията и да се прочете преразказ на съдържанието и [184753.gif]
http://korolek.com/korolek-ptichka-pevc ... mment-3075

Unread postby xhippie » Wed Feb 05, 2014 9:40 am

еееее таман мислех, че Неджмието ще вземе обрат и пак лъжи, сега ще се пръкне и един малък Селимчо и може да изкарат 5 сезона вече
и Нериманката ако роди от Кямрян едно и утече съвсем
да бе, русата циганка дето пее - Майка на Марийка думаше... направо ме разби, [smeese.gif]

е това е песента
Майка на Марийка, думаше: -Керко, Марийке, Марийке,
вземи си, керко, Георгия, Георгия - първи бекрия. (х2)

-Некем го, Майко, Георгия, Георгия първи бекрия,
девет си жени погуби, яз ке съм, Майко, десета. (х2)

Послуша Марийка, майка си, зеде го Геогри бекрия,
Георги на Марийка думаше: - Марие, либе, Марие. (х2)

В село се кръчма отваря, мене ме канят да ида,
сефтето да й направя, фирмата да й напиша. (х2)

Ето го Геогри да иде девет му зурни свирея,
девет му зурни свирея, десет тъпани чукая. (х2)

https://www.youtube.com/watch?v=V6m3RVDBOMA
като гледам баш е за филма - Вземи Фериде Кямрана първия бекярин,
Некем го тейзе, че овърша всички моми в Стамбула,
но послуша тейзе си Феридето и взе Кямряна,
а той от кръчмата с певечката все неизлиза
и Феридето се погуби
xhippie
Скромна и невинна

Unread postby karma » Wed Feb 05, 2014 10:13 am

[28326_842.GIF] аааааа, добре ги нареди за закуска, ако не друго, то музата те посети [write a letter.gif] след гледането на такъв "динамичен" епизод [smeese.gif]
ето и фрагмана с руски субки, ше знаеш няма по запалени фенки от рускините, а какви коментари имат, чак ушите да ти почервенеят [f205c7259ed599b7b20bc2a63d8780c2.gif] [smeese.gif]
Image
http://vk.com/video_ext.php?oid=-558903 ... 455be&hd=1

Unread postby xhippie » Wed Feb 05, 2014 1:31 pm

аййййййй щуротиите ще продължат, какъв доктор е Кямо, какви са тия сърдечни погалвания,
ма да фане да й направи изкуствено дишане да впие устни в нея, да разкопчае тоя кафтан и да масажира сърдечния й мускул, аааааама ха , ако не е учил първа помощ ще го пратим при Демир да се научи [489.gif]
xhippie
Скромна и невинна

Unread postby karma » Wed Feb 05, 2014 9:22 pm

Началото на 18-ти еп. с руски суб. - 27 мин. от серията
http://vk.com/korolek_ptichka_pevchaa?z ... d1c385dab3
и още няколко преведени по-важни моменти от епизода
http://vk.com/video7769007_167575828?li ... b34d082b08
http://vk.com/video7769007_167573568?li ... 28a8a724f6
http://vk.com/video7769007_167570804?li ... 41b0b8a6f7

Unread postby karma » Thu Feb 06, 2014 11:17 am

Timur Savcı'dan şok eden açıklama!
Image
Çalıkuşu ve Muhteşem Yüzyıl’ın yapımcılığını yapan TİMS Prodüksiyon’un sahibi Timur Savcı, ani bir kararla ağustos ayı itibariyle sektöre iki yıl ara verdiğini açıkladı.
http://gecce.com/foto-galeri/unluler/ti ... iklama?p=1
Моля се той да си завърши проекта, а да не го продава на Канал Д [prayer:]

Unread postby xhippie » Thu Feb 06, 2014 11:49 am

Божкееееее каква бомба, щял да излезе в 2-3 годишна почивка, считано от август и да се отдаде на пътувания с жена си и трите си деца, да подобри английския си... във вторник е съобщил новината и освобождава всички, ВВ свършва май, а продължението на Чучулигата оставя да реши канала дали да има друг сезон.

в пълен потрес съм, как така се освобождава такава индустрия, [947811.gif]

ето и целия текст

Çalıkuşu ve Muhteşem Yüzyıl’ın yapımcılığını yapan TİMS Prodüksiyon’un sahibi Timur Savcı, ani bir kararla ağustos ayı itibariyle sektöre iki yıl ara verdiğini açıkladı.
Ay Yapım’la birlikte sektörün en güçlü dizi yapımcılarından biri olan TİMS Production'ın sahibi Savcı, geçtiğimiz salı günü aldığı karar ile herkesi gözyaşı içinde bıraktı.
O ana kadar kimsenin bilmediği kararını çalışanlarına ve kurmaylarına açıkladı.
“Sektöre ara verdiğini, iki-üç yıl boyunca hiçbir şey yapmayacağını, şirketinin bütün ticari faaliyetlerini durdurduğunu, yapacağı işleri iptal ettiğini” açıkladı...

Bundan sonra ailesine ve çocuğuna zaman ayıracağını dile getiren Savcı, Bu kararına saygı gösterilmesini isteyerek konuşmasını noktaladı.Timur Savcı’nın bu duygusal konuşmasını ekibi gözyaşları içinde dinledi.
Muhteşem Yüzyıl ve Çalıkuşu'nun yapımını gerçekleştiren Timur Savcı;
Muhteşem yüzyılın haziran aylarında, 15-16 bölüm sonra bittiğini ve dizinin Oturmuş ekibinin olduğunu, çekmeye devam edeceklerini dile getirdi. Kendisi de ağustosa kadar işinin başında.
Çalıkuşu'nun ise devam ettiğini önümüzde ki sezonda süreceğini dile getirdi.
Kanal D yönetimini arayarak sektörden bir süreliğine çekildiğini, Çalıkuşu’nun önümüzdeki sezon devam edip etmeyeceği kararını kanal yönetimine bıraktığını açıkladı.
Timur Savcı’nın bu sezon devam eden işlerinin yanı sıra önümüzdeki sezon için de büyük bombaları vardı...
Muhteşem’in yerine Kösem Sultan’ı yapacaktı Star’a...
Kanal D’ye de büyük bir dizi projesi vardı. Star ve Kanal D yönetimlerini arayarak sözleşme aşamasındaki bu işleri de durduğunu, yapmayacağını bildirdi.
Kösem için kullanacağı Muhteşem’in 7 milyon liralık setini de yıkacağını açıkladı.
Star’ın “Kösem’in haklarıyla birlikte seti de bize devret” teklifine ise sadece “Bunu düşüneceğim” y
Timur Savcı’nın sahibi olduğu TİMS, sektörün en çok kazanan yapımcılarından.
İşte Forbes dergisinin araştırmasına göre son 3 yılda en çok kazanan yapımcılar.

2012-2013

1- Ay Yapım: 69 milyon ciro, 6.6 milyon kâr
2- D Yapım: 47.7 milyon ciro, 4.5 milyon kâr
3- TİMS: 41.5 milyon ciro, 4.1 milyon TL kâr

2011-2012

1- Ay Yapım: 75 milyon ciro, 7.2 milyon kâr
2- D Yapım: 50 milyon ciro, 4.8 milyon kâr
3- TİMS: 42 milyon ciro, 4 milyon lira kâr

2010-2011

1- TİMS: 52 milyon ciro,

Timur Savcı'dan şok eden açıklama!

İşin ilginci bundan tam 8 ay önce Timur Savcı’nın en gözde oyuncusu Meryem Uzerli, tükenmişlik sendromu yaşayarak her şeyi bir anda bırakıp Almanya’ya gitmişti...
Timur Savcı’nın her şeyi bir anda bırakıp ara vermesi akıllara “oyuncusuyla aynı psikolojiyi mi yaşadı” sorusunu getirdi...
Ancak öyle değil.
Timur Savcı’nınki bir kaçış değil, bir mola...
Kendisine, ailesine ve projeleri için yeniden heyecanlanmaya zaman ayırmak istediği için bu kararı aldı...
Henüz 39 yaşında Timur Savcı...
Evli ve üç çocuğu var...
Bir dönem yurtdışında yaşamayı düşünüyor, kafasını dinlemek, İngilizce’sini geliştirmek istiyor.
2-3 yıl sonra da yeniden sektöre dönmeyi planlıyor.
Benim en çok merak ettiğim böyle hayati bir kararda erkeğin hayatındaki kadının nasıl bir tepki verdiği?..
Timur, eşi Banu Savcı ile birlikte çalışıyor TİMS’te. Banu Hanım, TİMS’in başarılarındaki gizli kahraman. Öğrendiğim kadarıyla bu önemli kararı haliyle ilk eşine söylemiş Timur Savcı...
Banu Hanım da “Harika bir karar. Sonuna kadar arkandayım” demiş...
Şimdi genç çift, çocuklarıyla birlikte uzun bir tatile çıkmaya hazırlanıyor.
İktidarı, gücü, parayı ellerinin tersiyle itip, çekip gideb
Televizyon sektörüne bomba gibi düşecek bu konuyla ilgili Timur Savcı’nın da görüşünü almak istedim...
Ancak, telefonlarımı açmadı, geri dönmedi. “Konuşmak istemediğini” dolaylı yoldan iletti bana...
Salı günü öğlen haberi ekibine açıkladıktan sonra, Muhteşem setinden gelen haberle öğrendim ben bu olayı. Çok yakınlarından araştırdıkça da yukarıda yazdığım ilginç detayları öğrendim. Timur da konuşmak istemeyince saygıyla karşıladım.
xhippie
Скромна и невинна

Unread postby karma » Thu Feb 06, 2014 10:39 pm

xhippie wrote: какъв доктор е Кямо, какви са тия сърдечни погалвания,
ма да фане да й направи изкуствено дишане да впие устни в нея, да разкопчае тоя кафтан и да масажира сърдечния й мускул, аааааама ха , ако не е учил първа помощ ще го пратим при Демир да се научи [489.gif]

[28326_842.GIF] ей за това нагледно говори Хипи [smeese.gif]
Image Image
а как дишаше самооооо [28326_842.GIF]
явно тази серия обаче е предизвикала интерес и скоростно я превеждат, щом непрекъснато излизат готови части от нея и откъси с интересните моменти
Разговор http://vk.com/video_ext.php?oid=-595006 ... d432a&hd=1
Хайде http://vk.com/video_ext.php?oid=-595006 ... 1b245&hd=1

Unread postby xhippie » Fri Feb 07, 2014 9:13 am

работа същита с бели конци му се вика на това, издишат нещо, има доста непонятни неща за мен, например -
защо Селим бие Фериде, та той я обожава, вярно че е психопат, ама само по отношение на нея, нещо психопрофила му не ми се връзва
да гледат повече "Law and Order: Criminal Intent"
а тейзето с това месене на баници насред салона, то хубаво да тушира стреса, но някак си да лъска пода, да точи баници и да глади хич не ми идва на образа на господарка,
то изобщо кой е господар, кой калфа само по дрехите се различават, доста ми е неестествено като започнат да се прегръщат със слугите и не върви те да са поддържащите роли
не разбрах какво беше това стоене при отвличането на Фериде до лежащата й леля, Селим я чакаше да си вземе довиждане с нея ли
Image
и после изведнъж се озова във файтона безмълвна, вярно че той държеше пистолет, но там не се дърпа, а като слезе от файтона се развика, да беше се опитала да скочи когато Мюжган викаше, а пък това дето нея я отвличат, а всички се скупчили до лелята направо ме възмути, и Неджмие припадна като френска госпожица от драскотина на ръката,
някак вниманието към двете ранени ми се видя пренебрежително към случващото се с Фериде, което трябваше да е в центъра на събитията
нещо се получи не драматично, а мелодраматично Image
Селим пък организирал до толкова отвличането, че имаше подръка балансирано меню за вечеря [smeese.gif] , сармички, портокали, топъл хляб, но от говене явно не му е останало време да донесе булчинската рокля на Фериде та прати да я вземат, а Кямран и Юсуф като първи лешпери изпуснаха пратеника.Image И най-вече това бездействие в търсенето й на двамата ме учуди, че Кямо даже заспа и я сънува. Image
Хубаво се сети за честта й Кямран и отрече че е отвелечена пред заптиетата, но баща му защо отиде, въпреки доводите му да съобщи. Нещо, всички правят някакви малоумни действия
и пълнежите със спомени от детството, които водят до никъде, такива спомени обикновено се вкарват, за да оправдаят настоящето, а те бяха без връзка, с какво му помогна на Кямран да я намери, това че се сети как Фериде броила минутите да се влюби в нея по статията от вестника.

на първо гледане ей такива ми ти работи ми щукат в главата, на второ, ще видим
xhippie
Скромна и невинна

Unread postby karma » Fri Feb 07, 2014 4:12 pm

"Çalıkuşu" bitecek mi?
Image
http://gecce.com/foto-galeri/unluler/ca ... cek-mi?p=1
[uraa] ето го, появи се 18 еп. с руски субтитри
http://turkcinema.tv/turkey-serials/kor ... lkusu.html
ще видим сега дали имаме основателен повод да сме недоволни от серията или това, което ни се струва недомислица, има своето логично обяснение [kz2vx9.gif]

Unread postby karma » Fri Feb 07, 2014 7:59 pm

снимки от 19 еп.
Image Image
Image Image
Image Image
Image Image
Краткое описание 19 серии
Фериде потерявшая надежду на спасение от Селима пытается покончить жизнь самоубийством но кямран спасает ее. Селим сбегает но планирует новую ловушку.
Неджмийе беременна.Она просит помощи у Мюжгян чтобы избавится от ребенка.Кямран вместе с Юсуфом начнут поиски Селима.Сейфеттин переживает за сына.В доме все огорчены.Кямран неожиданно принимает решение поженится с Фериде.Бесиме не довольна.Новость о свадьбе доходит и до Нериман.В этот вечер в особняк явятся незванные гости.

Feride kurtuluyor
Selim’den kurtulamayacağını anlayan Feride, hayatına son vermek üzereyken Kamran tarafından kurtarılır. Bu zor anların sonunda Selim kaçar. Kaçarken de yeni bir tuzak planlar.
Necmiye gebedir. Bu durumdan kurtulmak için Müjgan’dan yardım ister. Kamran, yanına Yusuf’u alarak Selim’i aramaya başlar. Seyfettin Bey, oğlu için oldukça kaygılıdır.
Kötü günler konaktaki herkesi yıpratmıştır. Kamran, hiç beklemeden Feride ile nişanlanmak ister. Besime Hanım, türlü kuşkularla gönülsüz davranır. Nişanın olacağı Neriman’ın da kulağına gider. Bir akşam, konağın kapısı, davetsiz misafirler tarafından ısrarla çalınır.

ето и втория фрагман за 19 еп.
http://video.kanald.com.tr/CaliKusu/19B ... ni-2/22632

Unread postby xhippie » Fri Feb 07, 2014 8:06 pm

Тимур прехвърлил решението и продукцията на Чучулигата на Дженгиз Семерджиоглу, който е телевизионен продуцент,
той пък казал че рейтинга на филма се повишава и ако продължи така ще подпишат за втори сезон

ама аз не искам втори сезон да има, това ще е една голяма мъка, ще го превърнат в боза и само ще си пилим нервите чакайки нещо да стане
както с всичките им филми напоследък

прошу меня извинить, но что это за глупость Кямран неожиданно принимает решение поженится с Фериде.Бесиме не довольна.
и кое му е неочакваното тук и защо тейзето е недоволна [question.gif]

e поне в 19 ще има още една целувка, зачестиха нещо [smeese.gif]
Image
пак ме ошашърдъ с тоя фрагман сега пък заведе Фидето на кръчма, жена, мома, в циганската кръчма na-facep
тия нещо объркаха епохите май, то днеска не ходят жените им по кафенетата из Анадола, та в кръчма са влезли по онова време
пълен морален упадък, край с Фидето стана парясница повече от Нериман [smeese.gif]

хади ще гледам първо 18 ще му доди времето и на 19
xhippie
Скромна и невинна

Unread postby 4i4ek » Fri Feb 07, 2014 8:47 pm

karma wrote:
Feride kurtuluyor
Selim’den kurtulamayacağını anlayan Feride, hayatına son vermek üzereyken Kamran tarafından kurtarılır. Bu zor anların sonunda Selim kaçar. Kaçarken de yeni bir tuzak planlar.
Necmiye gebedir. Bu durumdan kurtulmak için Müjgan’dan yardım ister. Kamran, yanına Yusuf’u alarak Selim’i aramaya başlar. Seyfettin Bey, oğlu için oldukça kaygılıdır.
Kötü günler konaktaki herkesi yıpratmıştır. Kamran, hiç beklemeden Feride ile nişanlanmak ister. Besime Hanım, türlü kuşkularla gönülsüz davranır. Nişanın olacağı Neriman’ın da kulağına gider. Bir akşam, konağın kapısı, davetsiz misafirler tarafından ısrarla çalınır.

ето и втория фрагман за 19 еп.

Фериде се спасява
и Фериде разбира ,4е не може да се спаси от Селим, решава да сложи край на живота си но Камран я я спасява.В този труден момент Селим избягва.И бягайки дори планува нов капан.Неджмие е бременна .За да се отърве от тази ситуация иска помощ от Мюжгян .Камран и Юсуф започват да търсят Селим.
Сейфетин е много притеснен за сина си.Тежките дни в конака се отразяват на вси4ки.Камран неочаквано иска да се сгоди с Фериде.Бесиме с нейните притеснения не показва необходимото въодушевление.
Нериман също чува за годежа. Една ве4ер на вратата на конака се тропа има неканен гост.

от видеото на фрагмана
Фериде - не ме свиквай толкова със себе си
Кямрян - защо говориш така
Ф - живот... ти може би имаш в главата си притеснения за мен или тревоги
Бесиме - Селим докоснал ли ти е
калфа - ох той вече не би взел Фериде за жена пред хората, какво ще кажат хората
Бесиме - има ли нещо което трябва да ми кажеш?
Фериде на леля си - ако знаеше какво преживях в тази къща щеше ли да кажеш така , неща които никога няма да забравя,
Бесиме на Сейфетин - какво ще кажат хората само господ знае, нито на сина ми нито на дъщеря ми не остана чест
Феридето в кръчмата - и на теб като на всички не ти ли е интересно да знаеш дали Селим ме е докоснал
Кямран - не, не ми е интересно
Бесиме - къде, сине
Кямран - ако не хвана този човек със собствените си ръце и не го предам, няма да съм спокоен
Сейфетин - недей, сине, не отивай
Кямран - поверявам Фериде на вас
Image
4i4ek
Регистриран

PreviousNext

Return to Други сериали и филми

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest