{ WELCOME }

Change Message in welcome_header.html

Незабравима страст

Unread postby xhippie » Tue Jan 22, 2013 10:31 pm

само едно поиска той
Не поглеждай в очите на друг, не пожелавай друг.
Не плачи за друг,
само за двама ни – аз за теб и ти за мен.

mini_wipetears mini_wipetears mini_wipetears
ImageСВЕТЪТ Е ГОЛЯМ И ЩАСТИЕ ДЕБНЕ ОТВСЯКЪДЕ!
Ако разтвориш доверчиво ръце, ще разбереш кой иска да те прегърне и кой – да те прикове към кръста.
xhippie
Скромна и невинна

Unread postby xhippie » Tue Jan 22, 2013 11:53 pm

и една тема за размисъл
Сякаш в мен има една сила и тя те обича повече от мен.
Все едно сме двама души. Двама, които непрекъснато воюват.
Страхувам се, че единият от тях ще те отнеме. Много ме е страх, Аси.
Ако разтвориш доверчиво ръце, ще разбереш кой иска да те прегърне и кой – да те прикове към кръста.
xhippie
Скромна и невинна

Unread postby Vanja » Fri Jan 25, 2013 5:41 am

Боже, защо като като гледам този филм все още, докато започне и свърши. Въобще не усещам кога минават този час и половина. [f205c7259ed599b7b20bc2a63d8780c2.gif]
Хипи, права си, че всичките лошотии се струпаха на главата на Демир и никой не му помага. [kz10qd4 (1).gif] Всеки гледа себе си, а той тича като Майка Тереза да ги утешава. [gdance.gif] Това са най-тегавите серии. mini_wipetears
Но пак стигам до извода, че сценаристите ни подготвят отдалеч за предстоящите събития. И Аси, и Демир заявиха, че макар и разделени, всеки ще е до другия и в сърцето му. [girl_in_love.gif]
Image Image

Графа, Любо и Орлин - Заедно
Да направим нещо малко, но за някой друг.
Vanja
маман Еми - тъщата на къщата

Unread postby xhippie » Sun Jan 27, 2013 9:57 am

Да, подготвят ни, но като го гледаш за пръв път, може да си помислиш, че думите на Аси се отнасят затова, че ако отиде в затвора за убийство на Али, тогава ще са разделени,
никак съзнанието ми не иска да приеме, че двамата няма да са заедно. Много хитроумно ни плъзгат сценаристите, дават по глътка облекчение и после пак...

В еп.50 има страхотни моменти, колко и да е тегава серията. Развода на Дефне. Това е един от моментите, които много ме впечтли - думите за подкрепа на Ихсан.
Тези думи трябва да чуе всеки в труден момент, а толкова трудно се изричат.

Тревогата на Демир и сцените със сестра му е друг момент.

Естествено, че има пак какво да ме ядоса и това е, че Аси отново не обърна внимание на думите му и не го подкрепи в терзанията му относно Мелек.
Ако беше застанала на негова страна и заедно бяха обсъдили начин да я отделят от Али, може би нямаше да има това трагично развитие. Но "ако"е велика дума.
Серията е много хубава, всеки от героите има драма и я разкрива по свой начин.
Фатма с нейното сватосване внася и малко хумор, но с припрените си действия дава кураж на Намък за свалката с леля.
Още не съм го свършила, но сигуро до края ще има още какво да ме впечатли.

Във връзка с дъжда и важните моменти във филма, още един такъв:
когато Демир отиде при Али и сключи сделка с него, за да се радели с Мелек, също вали дъжд.

Колко дребни постъпки и необмислени думи, могат да обърнат хода на събитията.
След като на вечерята Мелек каза на брат си, че й се гади от него и той й плесна шамар,
Демир искаше да отиде при нея, а Аси го спря, каза му да я остави на мира, после като видя колко страда той, му каза утре да отиде да се сдобрят.
Ако не беше го спряла, Демир щеше да говори с Мелек, и тя нямаше да отиде да преспи с онзи плужек.
Уж любовта винаги е красива, но като я видях как му се нахвърли да го целува, на мен ми се пригади. [sick0020.gif]

И преди сме обсъждали, че времето във филма е относително понятие.
Да добавя още един от фактите - на записаните дати, който внася голям смут в цялата картина.
ПРи развода на Дефне и Керим се споменава, че са женени от 1998г., слушах го сто пъти и бях склонна да напиша че е 2008г,
но съвсем щяха да се объркат нещата, защото знаем рождената дата на Асия - 15,02,2005г.
няма да обръщаме внимание на това, че майката на Демир е родена 1960 и е починала 1982г, когато той е бил 6 годишен, нищо че изглеждаше на 10,
леля му на 17 и се връща след 20 години, т.е. 2002г., пътуването във времето е уникално в АСИ [smeese.gif]
xhippie
Скромна и невинна

Unread postby xhippie » Tue Feb 05, 2013 11:23 pm

Image
xhippie
Скромна и невинна

Unread postby xhippie » Tue Feb 12, 2013 10:41 pm

малка изненада от еп.52
песента която Фатма пее на бебе Елиф
Image
http://www.youtube.com/watch?v=yHcO5vloKTQ
İncecikten bir kar yağar
Tozar Elif Elif diye
Deli gönül abdal olmuş
Gezer Elif Elif diye

Can sana kurban
Yar sana hayran
Derdime derman bulamam
Aşktan el aman

Elif kaşlarını çatar
Gamzesi sineme batar
Ak elleri kalem tutar
Yazar Elif Elif diye

Can sana kurban
Yar sana hayran
Derdime derman bulamam
Aşktan el aman

Karacoğlan eğmelerin
Gönül sevmez değmelerin
İliklenmiş düğmelerin
Çözer Elif Elif diye

Can sana kurban
Yar sana hayran
Derdime derman bulamam
Aşktan el aman
xhippie
Скромна и невинна

Unread postby xhippie » Tue Mar 19, 2013 9:10 pm

в еп.53 Демир отива в Сирия и Зафер по него
Зафер съветва хората си, ако ги питат какво правят в Халеб да отговарят, че са дошли да хапнат сладкиши.
Мисля, че биха му повярвали, ето една витрина
Image
xhippie
Скромна и невинна

Unread postby xhippie » Thu Mar 28, 2013 9:03 am

в 54 открих, че Сармата е много на ти с митологията [smeese.gif]
а как отиде на среща със Зафер, и колко беше поетична [gdance.gif]
добре, че беше тя в тази серия, та малко вся веселие, иначе тате Хайдар ми скъса нервите, негодник,
как лъжеше безогледно и как собственически се разпореждаше с всички, ма да го беше оставил Демир да гние сред курешките на гълъбите в Халеб,
нямаше да се настанят заради него в конака и да се стигне до онази сцена м-у Али и Аси, която Мелек си разтълкува погрешно,
с което тласна брат си в небитието, а тя отплува. Нея пък като я почна, та няма да се спра, ама тя перманентно ме дразни, също като баба Нери,
но сега ми е на дневен ред Хайдар. Чак се чудя от такъв плазмодий, как е излязъл такъв син. Очичките му едни малки, лукави.
Жалва се от беднотията, а че е оставил сама жена с деца и заради него жена му се е гътнала, йок признание. Козджуто са виновни за всичко.
Да не е бил той единствения работник на Юсуф ага, ама само той е кривнал от пътя, значи си го е носил в себе си келешлъка.
Ще го омаскаря още, ама за начало му стига.

И едно уточние имаме бонус, Демир каза че са живяли 22 години в Истанбул, а баща му е бил 25 години в Сирия.
значи, когато Демир се връща в Антакия е на около 30г
и друго 3г майка им ги е гледала сама, преди да й избият чивиите

Хайдар я описа като много спокойна и уравновесена,
значи през тези три години и се е разхлопало канчето и е плиснала легана, та направи салто-мортале от моста Image

Аз си допълвам по 54, сега ми влезе една муха по отношение на Али.
Ако Али не беше се намесил, нямаше да открият снайпериста и Хайдар щеше да гушне букета.
Тогава нямаше да успеят да подпишат, а това беше целта на Али, никой да не му попречи на пъкления план.
Та, ако Хайдар беше ритнал камбаната на сватбата, Мелек може би щеше да остане жива.
Най-малкото нямаше да се нанесат у конака и да се стигна до онази сцена в градината с гадината Али.
По отношение на Демир, страданието му все е неизбежно, дали за баща му, дали за сестра му, все щеше да опява някой. [prayer1.gif]
Щеше да е тъпо малко, баща му да отплува, веднага след като го намериха,
но и това е изход, предвид килърските му умения от младини. [Laie_34.gif]
Но пък и Мелек не си и помисли за баща си, като отиде да храни рибите connie_hooked . Долна егоистка е тя, според мен. [490.gif]
На всичкото отгоре Али стана и герой. Даже Керим допуска, че може да е свестен.
Единствено Демир го разгада, Аси също го разбра донякъде. Поне повярва на Демир за отношението му към Мелек,
но дали все още се съмнява, че той го натопи за убийството на агата? [think.gif]
В момента се пенява на две гадини - Хайдар и Али, даже не ми остават нерви за Нериманката.
Милата тя, как насоли Демир, че му дала Аси, за да живее като кралица, а той я наврял в кухнята да готви на раята. cooking
Беше потисната вкъщи от Фатма, че децата все Фатма търсят и й дойде дюшиш да овършее конака [witch3wi2.gif]
Онзи пък купи и кайма барбекю да прави [bbq.gif] келеш [beat.gif]
xhippie
Скромна и невинна

Unread postby xhippie » Sun Mar 31, 2013 8:41 pm

А сега да ви видя асиманките, конака на Джемал ага се опираше в какво - в джамия, в църква или трето?
молим с доказателствен мАтрИал [smeese.gif]
xhippie
Скромна и невинна

Unread postby xhippie » Tue Apr 02, 2013 7:37 pm

нямам никакви размисли по серия, а става дума за личното ми ограмотяване [kz9se9.gif]
не знам за вас, но аз цял живот съм казвала и писала "търлък" ,
и съм смятала, че "терлик" е диалектна форма, но се оказа, че и двете са правилни

Как се пише: терлици или търлъци?
Двете форми са дублетни и могат да се употребяват в книжовната реч. Препоръчителна е употребата на терлици. Думата е заета от турски – terlik.
Грабнах иглите и изплетох едни зелени терлици/търлъци.

И понеже филмът е турски, редно е да спазя препоръката [smeese.gif]

Всъщност на турски думата терлик означава чехли и то всякакъв вид чехли са - терлик.
xhippie
Скромна и невинна

Unread postby xhippie » Thu Apr 04, 2013 8:50 pm

Ей сЯ ми се притури още един дразнител [witch3wi2.gif]
оня, смръхльото, дето се перчеше, че е голям сваляч на богати момичета,
дето не можеше да си върже цървулите, ама си развърза гащите,
същия, дето прелъсти и изостави Гонджа, дето избяга при мама, щот свикнал да се търкаля само
и там му е най-добре, в кочиняка дето бидето му беше на двора, този, дето мадам Нери му занесе мед в буркани,
че да не го яде от хралупите по дърветата, а Ихсан му се дигна на крак да му обясни що е то мерак и що е брак.
Келеша, дето щеше да изостави детето и жена си от мързел. Географа дето беше видял релеф само по хълбоците на мадамите.
Е та същия тоя, промития, с двуделния нос и щръкналите уши, безобидния бълхарник, изведнъж за 5г. сдоби самочувствие
сдоби се с ниви, разбра що е семейство и труд и какво направи, освен че пусна мазни къдри и рехава брадица, та замяза съвсем на бостанско плашило? character0029
Баш за там си е да си седи на нивата и да плаши гаргите.
Вместо да покаже, че е станал мъж, той станал доносник и клеветник, ама който си е бил дребна душица, такъв ще си е винаги.
Дойде Демир, видя Аси и Асия и не можа да си тръгне. И келемето Зия, хоп, веднага на телефона - Таткооо, Демир е тукааа, ами сегаааааа...
Абе сульо, кой те пита теб, кой е тук и кой - не, откъде знаеш ти какво иска Аси, какво иска Демир, ти ли бе, дето изостави бременната си жена, ще оставиш и друго дете без баща
, това дете дето няма миг да не споменава баща си и да копнее за него.
Ама ми иде да го пребия тоя мухльо [boxing8.gif]
А и не виждаш ли, че като Аси го видя в колата не можеше да откъсне очи от Демир,
ами ако тя е копняла за този момент от години?, остави какво говори на думи, виж какво говори с очи, пък като си толкова загрижен, що не отиде при Демир да го изгониш, а?
Ще отиде, ама не му стиска, сополанко антепски такъв. [490.gif] Само тоя не ми беше идвал на мушката, лешпер долен [301.gif]

Ах, забравих, това се случва в еп.58 турски.
xhippie
Скромна и невинна

Unread postby xhippie » Sat Apr 06, 2013 6:20 pm

Днес съм настроена философски, гледам еп.57 и си мисля, че целия епизод е посветен на това да ни покаже кръговрата в живота, как всяка наша, дори незначителна постъпка има отражение в бъдеще и не само върху нас, а и в живота на много хора. Как едно дребно, незначително нещо може да обърне хода на събитията и да промени съдбите на мнозина.
Как всяка дума, всеки жест, или липсата на такива, имат значение и отражение.

Минали са 5г. Демир се е скрил в ъгъла, както му каза Керим, затворил е черупката си и живее в безпространственост и безвремие.
Сам, само той и болката му. Има болки, които не можеш да споделиш, не можеш да изречеш, те не минават, единственото, което можеш да направиш е да се научиш да живееш с тях.
И няма по-дразнещо от това, когато страдаш, някой да се опитва да те утешава, поучава и да ти вдъхва оптимизъм.
Отвратително е някой като ти бърка в раната, твърдейки, че утре пак ще изгрее слънце, та не разбира ли, че за теб това няма никакво значение днес,
докато трае болката, никой не иска и да чува за слъце. Те двамата, Болката и Демир трябваше да останат насаме, да свикнат да се изправят един срещу друг,
и който е по-силен да надделее над другия и да го притисне в себе си. Тази борба човек може да я води само сам. Затова и Демир замина.
Ще си кажеш - свърши се с него. Животът си тече и без него. И е така, но само защото самият той не живее. От летаргията му не произлиза нищо, просто минават дните му.

Но ето, че една дребна случка преобърна живота на много хора. Намък и Сухи пътуват в колата през нощта и на нея й се прииска да послушат музика.
Едно най-обикновено желание, може би им се е приспало и музиката ще ги разведри, може би съдбата е посочила начин за нещо, и ги е докоснала с пръста си в точния момент, когато са близо до Антакия, каквото и да е то, от тази невинна прищявка произлезе всичко. Тя разкопча колана си, Намък изгуби контрол и катастрофираха.

Демир дойде.
Влезе отново в Антакия, влезе отново в живота и каква беше първата му среща. Така както първо видя жена си и се влюби на мига,
сега така първо видя дъщеря си и я обикна на мига. Аси и Асия.
Никога не казаха откъде е името на детето, защо се казва така. Може би е закачка с имената на жените в рода.
Бабата и майката са наречени Асие, а тя - Асия. А може би, за да напомня на Аси. Не знам, но винаги и във всичко има и подтекст.

Е, за Аслан това е континент [smeese.gif]
xhippie
Скромна и невинна

Unread postby xhippie » Sun Apr 07, 2013 8:47 am

Това ако ЦРУ го разгадае, ашколсун [smeese.gif]
Кога е родена Асия и с колко месеца лъжат Демир за раждането й, и кога празнуват РД

първо доказателство, че е родена през една ноемврийска утрин, вероятно през 2004 г.
ImageImageImage

второ - Асия празнува рождения си ден, когато Сухи излезе от болницата, а Дефне презентира книгата си
а това е на 7 март, имаме афиш за доказателство

Image

личната карта на Асия с фалшивата дата на раждане 15.02.2005

Image

След като е родена през ноември, а в личната карта й пишат февруари на следващата година, ясно че заблуждават Демир с 4 месеца

но защо празнуват рожденият й ден на 7 март
тази картинка аз не мога да я сглобя Image

те се ожениха август, удариха си сефтето когато се берат мандарините - есента
на пролет Мелек отплува, а за Асия знаем, че тя се е родила преждевременно,
съвсем ме ошашърдъ в датите [947811.gif] а искам да разбера точно кога сътвориха бебето [dash3.gif]
xhippie
Скромна и невинна

Unread postby karma » Sun Apr 07, 2013 11:52 am

Хипи, прочетох размислите ти около появата на Асия и се попикавам от смях [28326_842.GIF] много ме развесели за закуска. Истината е, че почти във всички дати има несъответстия, някъде си бях водила бележки и ако ги открия, ще ги споделя тук, да ги поразчоплим.
[think.gif] Какво мисля обаче аз, че са се sexf и в междинния период август-септември-октовмри, ама това е оставено на фантазиите ни и не ни беше показано. [iconmelek.gif] И още, ако са прави предположенията ми за кекс през август, възможността Асия да се е родила март е много вероятна, щом е преждевременно, но май идеята на "семейството" е с фалшивата карта да отхвърлят тази възможност и Демир да не се усъмни.
От друга страна, Демир може да смята (и то доста добре, не случайно е бизнесмен N1 ), знае че беше и първият мъж в живота на Аси и първият, който я научи да яде кекс ham-ham , та не знам... май сценаристите са мислили и те повече за кексааа, отколкото за съвпадение на фактите. [smeese.gif]
[kz2vx9.gif] Според мен, истината може да я разберем само по един начин, и той е следният: тъй като си най-младата сред нас (все пак си 20 годишна) си с предимство и я вместо да сЪ напъваш толкова да мислиш, `Оди да се кексУваш с Демирката [smileys-kisses-602880.gif] , така най-точно и лично ще разбереш "теорията за произхода на Асия" [baby1.gif] , а пък и нас ще осветлиш по въпроса и то от първа ръка. Хади, да ти е на сполука, както се казва… [crazy.gif]

Unread postby xhippie » Sun Apr 07, 2013 5:19 pm

57
искам да разбера аз колко време са яли кекс, това е цялата работа,
колко време са живяли заедно преди да се разделят
ако следя сезоните, не е много ясно, то е все пролет или есен, а хич не знам кога се жъне царевицата
научих, че мандарини се берат от ноември до януари
кога се прави есенна и кога пролетна оран не знам
много е объркано заради празнуването на РД на 7,03, явно така са се оплели във фалшификацията, че сами не са се усетили
а раждането през ноември ми идва по-логично, и са направили Асия вероятно през февруари,
щот Мелек отплува напролет, когато реката беше пълноводна, март-април ще да е било, а и беше с палто
а Аси имаше вече сутрешно гадене, т.е. била е поне на 1м. бременна
Дали са живяли заедно една зима или една година, това се чудя.

А и какви къпини търсят през март?

че нищо няма да разберем, няма, но поне да хапнем от тортата на Асия за 4-ят й РД
Image
xhippie
Скромна и невинна

Unread postby xhippie » Tue Apr 09, 2013 7:59 pm

57
хади още малко брейнсторм около оплодително - кексуалния процес на нашите любимци [think.gif]

когато Аси разбра, че е бременна, в същия ден Мелек отплува, нали така,
ето деня на който е отплувала Мелек - 16.02.2004г.

Image
http://s017.radikal.ru/i441/1304/36/f66602972625.jpg
значи Аси е поне на 1 месец, а по-вероятно на два, т.е. забременяла е веднага когато яде екомандарини
обаче Асия се роди или една ноемврийска сутрин, което означава че дори и преждевременно родена е била носене 11-12 месеца [947811.gif]
или на 7 март, което е вече към 15 месеца, [420.gif] датата 15 фев. я изключвам напълно защото знаем, че е фалшива

[mistaken.gif] [mistaken.gif] [mistaken.gif] [mistaken.gif] [mistaken.gif]

има една вероятност, ако й се е гадело от нещо друго и е забременяла нощта на 15 с-у 16.02.2004 , то тогава е възможно да се е родила в първите дни на ноември 2004г.
може пък турските тестове да отчитат моментално оплождането, то с тия яки хормони на Демир, дето пръска тестостерон на талази, знаЙш ли ? [kangura_crazy.gif]

и нещо друго от паметната плоча разбираме, че Мелек е гушнала букета на 23 г.
Демир каза на тате, че са живяли 22г в Истанбул, значи е била на 1г. когато майка им нахрани рибите,
да приемем че това е вярно, тогава Демир е 5г. по-голям от нея и в момента на събитието е на 28г.,

хич няма да смятам Аси на колко е, че ще излезе малолетна и Демир ще си има работа с властите за прелюбодеяние [smeese.gif]
xhippie
Скромна и невинна

Unread postby xhippie » Sun Apr 14, 2013 8:31 am

Нещо за любовта изобщо. Гледайки еп.56 и раздялата на Сухи с Ихсан.
Тя му каза, че си заминава завинаги.
Ихсан: Значи, повече няма да те видя? Не ме заболя толкова, дори когато каза, че ще се омъжваш.

Чудя се, възможно ли е това. След 22 години раздяла, той да продължава да я ревнува и да я обича.
И достатъчно ли е само да виждаш някого когото обичаш толкова? Това стига ли? Как се живее с вечен копнеж?

Между другото установих чак сега, че те много си подхождат и то слушайки ги.
Тембърът на гласовете им е в синхрон, еднакво изразителни са.
Обърнете внимание на репликите на Сухи, ако я слушате без да я гледате.
xhippie
Скромна и невинна

Unread postby xhippie » Mon Apr 15, 2013 7:43 am

в еп.55 Зия и Гонджа отидоха на кино и видяха афиша с филма Болки на Есента
Image
Зия каза - Това момче прилича на Демир
Гонджа: Не, Демир е по-хубав [gdance.gif]

ето и самото кино
Image и една снимка на р.Аси през града Image
xhippie
Скромна и невинна

Unread postby xhippie » Tue Apr 23, 2013 7:49 am

стана пълен хаос, защото ги гледам не подред,
но откъдето и да гледам обърквацията е пълна,
Асия празнува рождения си ден - 4 г., доказателство е 4 свещи на тортата
и обещанието на Аси да й даде колието на 4-ят РД
А Демир търси в регистрите от преди 5г. раждане.
xhippie
Скромна и невинна

Unread postby xhippie » Sat May 04, 2013 3:08 pm

когато и да се е родила, поне е сигурно че е негова дъщеря,
ето и черно на бяло
Imageеп.60
xhippie
Скромна и невинна

PreviousNext

Return to Магията на филма "ASI"

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest